DomovAkumulačné pece

Kachľové pece, kachľové sporáky, hypokaustové systémy, akumulačné pece. Kachliar -stavby, rekonštrukcie a servis v Košiciach a okolí.

INTERIÉROVÉ AKUMULAČNÉ PECE NA MIERU Kachľová pec je vďaka svojim jedinečným vlastnostiam zaslúžene najobľúbenejším prostriedkom k ovládnutiu ohňa v interiéri.

Spojením krásy keramiky, vizuálneho kontaktu s ohňom a vyžarovaniu tepla vznikajú diela pecí, ktoré sa stávajú dominantou priestoru a vytvárajú vínimočnú atmosféru v domácnosti.
https://www.kachliarkosice.sk/wp-content/uploads/2024/01/20230523_094210-640x640.jpg
KACHĽOVÁ, OMIETANÁ PEC
Kachľová pec, omietaná pec - Je vhodná ako hlavný, alebo ako vedľajší zdroj vykurovania. Medzi jej hlavné výhody patrí dlhý interval prikladania paliva(12-24hod), schopnosť akumulovať veľké množstvo tepla a následne ho postupne uvoľňovať do okolitého prostredia, vďaka čomu zabezpečuje takmer stabilnú teplotu a tepelnú pohodu počas celého intervalu prikladania paliva. Vyhotovenie je možné v tradičnom alebo modernom dizajne.
https://www.kachliarkosice.sk/wp-content/uploads/2024/02/20230523_094119-scaled.jpg
KACHĽOVÝ, OMIETANÝ SPORÁK
Kachľový, omietaný sporák - primárne je určený na varenie, pečenie, ohrev vody. Chuť jedla a koláčov pripravených na týchto tradičných sporákoch je jedinečná.
https://www.kachliarkosice.sk/wp-content/uploads/2024/02/20230518_154222-320x427.jpg
HYPOKAUSTOVÁ PEC
Pec s hypokaustom – hypokaustová stena slúži hlavne na prenos tepla do väčšej vzdialenosti ,do iných miestností napr. cez poschodie. Jej plášť je zhotovený z uzavretého systému ťahov, ktorý odovzdáva teplo získané z plášťa ohniska prostredníctvom akumulačných materiálov.
https://www.kachliarkosice.sk/wp-content/uploads/2024/02/20231103_105219-scaled.jpg

Používame iba kvalitné suché palivové drevo.

Drevo by malo obsahovať vlhkosť max. 20%, čo dosiahneme jeho uskladnením na krytom a dobre prevetrávanom mieste po dobu min 2 rokov. Používaním nedostatočne vysušeného dreva nedochádza k efektívnemu spaľovaniu, pretože časť využiteľnej energie ktora je v ňom uložená, sa spotrebuje na premenu nadbytočnej vlhkosti na vodnú paru. Dôsledkom toho je aj tvorba dechtu, čo môže viesť k nezvratnému poškodeniu komínu či pece a zvýšená tvorba škodlivých emisíí.

Dávka paliva

Každý spotrebič je stavaný na určitú záťaž. Ak ho zaťažíme viac, než je schopný uniesť, dochádza k poškodeniu jeho najslabších častí. Pri peci a krbe je záťaž dávka paliva. Po dokončení diela kachliar určí maximálnu dávku paliva. Ak sa chceme vyhnúť prípadným poruchám alebo poškodeniu je potrebné ju dodržiavať.

Nie málo dôležité je aj správne uloženie a zapálenie dreva. To závisí od typu ohniska pece alebo krbu.

Prísun vzduchu na horenie

Objem vzduchu, ktorý je privádzaný do ohniska pece alebo krbu patrí k jednému z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich horenie. Prísun vzduchu je počas procesu horenia potrebné z dôvodu efektívnosti spaľovania regulovať. Na to nám slúži elektronická regulácia, príp. klapka na manuálne ovládanie. Aj vďaka správnej reguláci vzduchu nám ostáva čisté sklo na dvierkach, čo je z môjho pohľadu veľmi dôležité.

Pravidelná údržba

Väčšina hmotných vecí ktoré vymyslel človek, vymyslel so zámerom uľahčiť alebo skvalitniť si život. Tieto veci nám zvyšujú kvalitu života a pomáhajú každý deň, no občas aj oni od nás potrebujú trochu pomôcť aby mohli ďalej správne fungovať. Aj kachľová pec či komín si občas zaslúžia kontrolu a čistenie. Vyhneme sa tak aj prípadnému vyhoreniu sadzí, následkom čoho môže byť nezvratné poškodenie komína a požiar.

Kontaktujte nás a požiadajte o cenovú ponuku telefonicky alebo online

Kontaktujte nás a požiadajte o cenovú ponuku telefonicky alebo online

KONTAKT

KACHLIAR KOŠICE
Peter Oravec
Ulica na Furmanci 339/4,
040 11 Košice-Lorinčík
Slovensko

KRBY A PECE

  • Keramická kachľová pec
  • Hypokaustová pec
  • Kachľový, omietaný sporák
  • Teplovzdušný krb
  • Akumulačný krb
  • Hypokaustový krb
  • Pec na pizzu,chlieb
  • Profesionálny návrh, realizácia, servis (čistenie, oprava, kontrola) individuálnych stavieb pecí a krbov.
  • Rekonštrukcia, presun, prekládka (rozobratie a poskladanie na inom mieste) kachľových pecí

KVALITA A ODBORNOSŤ

S prirodzene sa zvyšujúcimi nárokmi užívateľov kachľových pecí a krbov vzniká aj množstvo nových materiálov, medzi ktorými sa musí dobrý kachliar vedieť zorientovať, aj preto kladiem dôraz na osobný rozvoj a vzdelávanie a zúčastňujem sa odborných školení.

Pri každej stavbe diela sa snažím v čo najvyššej možnej miere naplniť predstavy zákazníka. 

© 2021 Peter Oravec – Kachliar Košice | © kreatívne fullservisové štúdio Tvorba webstránky,  Dizajn a SEO